Jak zmieniały się notowania kryptowalut przez ostatni rok? Czy wciąż warto?

Rok 2020 był jednym z najdziwniejszych w XXI wieku. W cieniu pandemii COVID-19 doszło do wielu zmian na świecie, które pośrednio lub bezpośrednio dotknęły bodaj każdego mieszkańca Ziemi. Był to też przełomowy rok dla walut kryptograficznych. Podczas gdy gospodarki wielu krajów weszły w głęboką recesję, notowania kryptowalut przeżywały swój najlepszy czas. Choć jeszcze w pierwszym kwartale 2020 nic tego nie zapowiadało…

Jak w 2020 poradził sobie kurs Bitcoina (BTC)?

Każdy, kto interesuje się notowaniami kryptowalut wie, że Bitcoin kurs osiągnął rekordowy w 2020 roku. Przełożyło się to na historyczny sukces tej waluty, a mianowicie osiągnięcie ATH w styczniu 2021. Podsumujmy krótko, jak do tego doszło.

Złe dobrego początki

Dobre wiadomości dla posiadaczy Bitcoina zaczęły się w lutym 2020 roku, gdy jego wartość przekroczyła ważny próg 10 tysięcy USD. Ta cena nie utrzymała się jednak zbyt długo. Już 17 marca kurs BTC spadł poniżej 5 tysięcy USD. 

Szybkie zmiany notowań w pierwszym kwartale przyczyniły się do gwałtownej sprzedaży kryptowaluty przez bardziej emocjonalnych inwestorów. Tym bardziej, że w drugiej połowie marca światowe giełdy zaczęły reagować na wybuch pandemii koronawirusa.

Okres stabilizacji notowań kryptowalut

W drugim kwartale kurs Bitcoina stabilnie rósł, aby w czerwcu znowu przekroczyć poziom 10 tysięcy USD. W międzyczasie cena baryłki ropy gwałtownie spadała w dół, podczas gdy kryptowaluta utrzymywała wysoką wartość.

Najciekawiej na giełdzie kryptowalut zaczęło się robić w ostatnim kwartale 2020. Pod koniec roku notowania BTC wystrzeliły w górę. W grudniu Bitcoin podwoił swoją wartość do 20 tysięcy USD. Inwestorom przypomniała się hossa BTC z 2017 roku.

Historyczny sukces Bitcoina

Najwyższą wartość w historii notowania Bitcoina osiągnęły już w styczniu 2021 roku. Wtedy bowiem wartość krytptowaluty chwilowo przekroczyła 40 tysięcy dolarów. 

Czy wysoki kurs BTC będzie się utrzymywał w 2021 roku? Trudno to przewidzieć. Bezsprzecznie niebywałym osiągnięciem jest jednak wzrost jego wartości na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Na pewno trzeba będzie uważnie przyglądać się bieżącym notowaniom Bitcoina.
Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Notowania Etheru (ETH), głównego „rywala” Bitcoina

Czy Ether ma szansę dogonić kiedyś Bitcoina? To stosunkowo młodsza kryptowaluta. Eksperci uważają ją aktualnie za najgroźniejszego rywala BTC na rynku. Na pewno obecna kondycja tej kryptowaluty na giełdzie jest bardzo obiecująca. Skąd wzięły się wysokie notowania ETH?

Wysoki kurs to melodia przeszłości?

Lata 2018-2019 nie były specjalnie udane dla Etheru. Podobnie jak w przypadku Bitcoina, początek roku 2020 również nie zwiastował wysokich kursów, jakie ETH miało osiągnąć w kolejnych miesiącach. Wydawało się, że trudno będzie przebić ówczesny ATH z przełomu 2017/2018, gdy kurs Etheru wynosił trochę ponad 1400 USD.

W drugim kwartale 2020 roku Ether zareagował na światową sytuację, związaną z pandemią COVID-19. Dla potrzeb późniejszego porównania dodajmy, że w połowie marca kurs ETH wynosił 107,90 USD. Drugi i trzeci kwartał to okres stabilnych wahań.

ETH w pogoni za BTC

Wtem – nadchodzi końcówka roku. Bitcoin wystrzela w górę, a za nim próbują nadążyć inne notowania kryptowalut. Również Etheru. Już na początku stycznia 2021 jego kurs przekroczył barierę 1000 USD, by po paru dniach pobić rekordowy ATH sprzed trzech lat.

Obecnie notowania ETH nadal oscylują wokół najwyższej wartości w historii. Zauważalne spadki wartości są na tyle małe, że można uznać sytuację wokół Etheru za stabilną. Dobra kondycja Etheru może być zapowiedzią kolejnych wzrostów kursu kryptowaluty w dalszej części roku. Pozostaje czekać i obserwować bieżącą sytuację na giełdzie.

Podsumowanie

Po co obserwować notowania kryptowalut? Śledzenie na bieżąco zmieniających się kursów pomaga w trafnej ocenie najlepszego momentu na kupno i sprzedaż cyfrowych monet. Na podstawie trafnej analizy można też przewidywać zmiany, jakie mogą w najbliższym czasie zajść na giełdzie. To wszystko przekłada się na przygotowywanie trafnych strategii, dzięki którym można zyskać na inwestowaniu w kryptowaluty. Co przyniesie przyszłość w kontekście kursu Bitcoina i Etheru? Cóż, pożyjemy – zobaczymy.

Jeśli ten temat Cię interesuje, to zapraszam do naszych pozostałych tematów na temat kryptowalut tutaj.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Join Our Newsletter

Pellentesque id elit tempus, semper nibh quis, dictum neque.