Najwyższe kursy bitcoina w historii – sprawdź!

Najwyższe kursy bitcoina w historii
zdjęcie poglądowe na temat najwyższych kursów bitcoina w historii.

Od początku 2020 roku kurs Bitcoina wzrósł o ponad 300%. W momencie powstawania tego artykułu za 1 BTC na polskiej giełdzie trzeba zapłacić już prawie 130 000 zł. Co więcej, według niektórych analityków i specjalistów z branży, ta wartość to jeszcze nie koniec. 

ATH Bitcoina, czyli rekordowy kurs

Nikt nie jest w stu procentach pewien ile wynosi dokładne ATH (ang. All Time High) Bitcoina. Najwyższa notowana wartość najstarszej kryptowaluty jest trudna do określania głównie dlatego, że na wielu giełdach przyjmuje ona równolegle różne kursy bitcoina. Na podstawie notowań największych giełd można jednak stwierdzić, że osiągnięty ostatnio rekord oscyluje w granicach 35 000 USD, czyli około 128 000 zł. Gwałtowny wzrost zaczął się w listopadzie 2020 r., wtedy BTC po raz pierwszy od dwóch lat przekroczył pułap 15 000 USD. W przeciągu trzech miesięcy wartość ta wzrosła ponad dwukrotnie, a na przestrzeni pierwszego tygodnia 2021 r. kurs wzrósł o prawie 20 000 zł!

Więcej na temat notowań kryptowalut przeczytaj w tym artykule!

Czy taki kurs ma szansę się utrzymać?

Tak szybki wzrost nasuwa pytanie: czy ponownie mamy do czynienia z bańką spekulacyjną, jak miało to miejsce w 2017 r.? Zdania w tej kwestii są podzielone. Wielu doświadczonych traderów uważa, że załamanie kursu jest tylko kwestią czasu, dlatego wyprzedają swoją walutę. Specjaliści wskazują jednak, że bańka z 2017 była efektem gorączki spekulacyjnej, a aktualnie mamy do czynienia z globalną zmianą postrzegania kryptowalut. BTC jest bowiem coraz powszechniej traktowany jako bezpieczny rodzaj aktywów. Teraz zakupów dokonują głównie inwestorzy, w tym duże przedsiębiorstwa, które traktują go jako długofalową inwestycję. Przyszłe kursy bitcoina mogą być więc znacznie stabilniejsze.

Prognozy BTC na 2021 – czy warto kupić? 

Prognozy rynku kryptowalut są tematem tak płynnym, że jeśli bardzo chcemy, znajdziemy w nich potwierdzenie każdej teorii. Dlatego należy podchodzić do nich z dużą ostrożnością. Doświadczeni analitycy, tacy jak Mike McGlone, prognozują jednak wzrost do 50 000 USD przed końcem roku. Michael van de Poppe twierdzi, że BTC osiągnie w 2021 r. nawet 85 000 USD. Firmy analityczne szacują natomiast, że szczyt zostanie osiągnięty na poziomie około 60 000 USD. A zatem, czy warto kupić? Nie odpowiemy na to pytanie z jednego, bardzo prostego powodu: kryptowaluty to nie zabawa. Każdy, kto chce inwestować, musi robić to świadomie, w oparciu o wiedzę.

Możliwe, że stoimy przed ogromną szansą. Jeśli jednak planujesz swój pierwszy zakup Bitcoina i widzisz w tym sposób na łatwy zarobek – nie tędy droga! Inwestowanie w kryptowaluty, podobnie jak gra na giełdzie, wymaga wiedzy i sporych nakładów pracy. Jeśli chcesz zacząć, zacznij od nauki.

Jeśli ten temat Cię zainteresował, to zapraszam do naszych pozostałych tematów na temat kryptowalut tutaj.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Join Our Newsletter

Pellentesque id elit tempus, semper nibh quis, dictum neque.