Częste pytania

Ta strona zawiera podsumowanie najczęściej zadawanych pytań (FAQ) w zakresie Bitcoin i innych kryptowalut.

u

Jak wypłacić pieniądze z bitcoin?

Mamy do wyboru trzy opcje. Giełda kryptowalut, kantor i bitomat. Wszystkie mają swoje plusy i minusy. Na przykład, do bitomatu trzeba wyjść z domu, jednak czasem, podczas promocji, prowizja wynosi 0% lub możemy uzyskać dodatkową gotówkę/bitcoin za transakcję. Poczytaj więcej tutaj

u

ile kosztuje 1 bitcoin?

Najłtawiej sprawdzić jest aktualny kurs używając szybkiego przelicznika na Google, tutaj.

u

Czy Bitcoin jest anonimowy?

Operacje związane z technologią Bitcoin pozostawiają po sobie publicznie dostępne „ślady”, jeszcze wyraźniejsze niż w przypadku transakcji gotówkowych. Jednakże powstaje obecnie coraz więcej sposobów zapewniających prywatność i anonimowość. Jedną z nich jest korzystanie z fizycznych maszyn wymieniających bitcoiny na gotówkę w mieście.

u

Jak zarabiać bitcoin za darmo?

Mamy do wyboru wiele możliwości: uczestnictwo w programach afiliacyjnych, mining, kasyna Bitcoin, kraniki, gry umożliwiające zdobycie BTCJak mawia popularne powiedzenie, „jeśli coś jest za darmo, to my jesteśmy produktem”. Albo… nie jest za darmo, bo płacimy naszą wiedzą, kreatywnością i umiejętnością wykorzystywania innowacji. Aby zdobyć tę wiedzę, poczytaj więcej o zarabianiu Bitcoin za darmo tutaj.

u

Czy mogę zarabiać z Bitcoin?

Bitcoin obecnie rozwija się w niesamowitym tempie, chociaż nie ma pewności jak długo ten stan będzie się utrzymywał. Inwestycje związane z Bitcoin wymagają dużej przedsiębiorczości, cierpliwości, i wiedzy z zakresu mechanizmów rządzącym rynkiem. Wszystkie znane metody są bardzo konkurencyjne i nie zapewniają zysku. Jeśli interesuje cię zarabianie z Bitcoin, polecamy zacząć od przeczytania zawartości Bitcoingeek.pl.

u

czy bitcoinowi można ufać?

Bitcoin to sieć działająca zgodnie z trzema podstawowymi zasadami wolności technologicznej: technologia peer-to-peer, decentralizacja i otwarty kod źródłowy. Wprawdzie zaufanie w Bitcoina opiera się na subiektywnych ocenach ludzkiej wiary w algorytmy matematyczne i szyfrowanie, jednakże dzięki trzem filarom zasad technologicznych, nasza subiektywna ocena samej technologii blokchain jest raczej pozytywna. Więcej tutaj.

Jak wypłacić pieniądze z Bitcoin?

Zacznijmy od tego, że wymiana bitcoina na inną walutę to jego sprzedaż. W zamian za kryptowalutę otrzymujemy FIAT, inaczej pieniądz fiducjarny (PLN/EURO/GBP). Możemy wypłacić pieniądze na giełdzie kryptowalut w kantorach lub bitomatach. Pierwszy krok to wybór najkorzystniejszego dla nas sposobu. Każdy z paneli obok to inny sposób:

  • bitomaty,
  • giełdy,
  • kantory.

kantor

Bez najmniejszego problemu wypłacimy pieniądze z kantorów stacjonarnych bądź internetowych. Należy natomiast pamiętać o anonimowym limicie wypłat (do 15 000 EUR). Każda transakcja powyżej tej sumy jest sprawdzana i rejestrowana.

/

Giełda

Aby wypłacić pieniądze, musimy znaleźć chętnego użytkownika, który będzie chciał zakupić nasze bitcoiny. Po zatwierdzeniu transakcji otrzymujemy przelew na rachunek bankowy. Żeby taka transakcja się odbyła musimy założyć konto i podać przy tym swoje dane. Dopiero po pozytywnym przejściu procesu weryfikacji, mamy możliwość korzystania z giełdy kryptowalut. Musimy pamiętać o tym, że giełdy pobierają prowizję przy wypłacie pieniędzy oraz sprzedaży bitcoina.

BITOMAT

W bitomatach dokonujemy transakcji na miejscu i bezpośrednio wypłacamy gotówkę z bitcoina. Wiąże się z tym opłata transakcyjna, ale jest ona ceną za anonimowość. Wypłacanie pieniędzy za pomocą bitomatu jest szybkie i proste, dodatkowo od razu otrzymujemy gotówkę. Najpopularniejsza i największa siecią bitomatów w Polsce jest shitcoins.club, który oferuje często promocje umożliwiające zakup bez prowizji.

Jak zarabiać Bitcoin za darmo?

Jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, które zaczynają interesować się światem kryptowalut. Wartość bitcoina przekroczyła wartość 50 tyś. dolarów na początku roku 2021, co oznacza, że zakup BTC kosztuje coraz więcej. Bitcoin to waluta deflacyjna co oznacza, że jej ilość jest ograniczona. W zarabianiu Bitcoina za darmo pomaga Internet. Znajdziemy tam różne sposoby na zdobycie kryptowalut. Niektóre z nich opisane są poniżej.

Kasyna bitcoin

Możliwy jest zarobek wypełniając ankiety, oglądając reklamy, lub grając w ruletkę. Duży wkład czasu, niski zysk.

kraniki

Użytkownik jest nagradzany bardzo małymi ilościami Bitcoina lub innymi kryptowalutami.

afiliacja

Dzięki programom afiliacyjnym otrzymujemy premie za nowych użytkowników, których zrekrutujemy.

Mining

Należy zainwestować w sprzęt zawierający oprogramowanie, które pozwoli generować dużą moc obliczeniową.

Wciąż masz pytania? Pisz!

Skontaktuj się z nami a pomożemy Ci rozwiązać Twój problem.