Inwestowanie w kryptowaluty

Co trzeba wiedzieć o kryptowalutach, zanim dokona się pierwszej inwestycji? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, z którym kupno i sprzedaż krypto stanie się łatwe, przyjemne i rentowne. Jak zacząć inwestować? To nie takie trudne.

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty? Dowiedzmy się czym się różnią

Rynek walut cyfrowych to nie tylko Ether i Bitcoin. Na dzień dzisiejszy możesz kupować i sprzedawać kilka tysięcy różnych kryptowalut. Dla porównania dodamy, że Organizacja Narodów Zjednoczonych uznaje 180 fizycznych walut na świecie. Spora różnica, prawda? Dlatego do inwestowania w krypto trzeba się odpowiednio przygotować.

bitcoin

+ Najpopularniejsza kryptowaluta

Badania przeprowadzone przez University of Cambridge oszacowały, że w 2017 roku z portfela kryptowalut korzystało od 2,9 do 5,8 miliona unikalnych użytkowników, z których większość korzystała z bitcoinów.

Bitcoin to zdecentralizowana waluta cyfrowa, bez banku centralnego lub jednego administratora, która może być wysyłana od użytkownika do użytkownika w sieci bitcoin peer-to-peer bez potrzeby pośredników. Transakcje są weryfikowane przez węzły sieci za pomocą kryptografii i zapisywane w publicznej rozproszonej księdze zwanej blockchain.

/

ethereum

+ Kontrakty peer-to-peer

P2P to jedna z głównych cech ETH. Peer2peer to technologia oparta na bardzo prostej zasadzie – decentralizacji. Architektura typu peer-to-peer umożliwia przesyłanie wszystkich kryptowalut na całym świecie, bez potrzeby pośrednictwa, pośredników lub centralnego serwera.

w

daSH

+ Mogłaby zastąpić karty płatnicze

Główną cechą Dash, która odróżnia ją od innych kryptowalut jest fakt, że mogłaby zastąpić karty płatnicze. Ma to miejsce ze względu na jej specjalną funkcję Instant Send. Natychmiastowo i bezpiecznie blokuje wartość transakcji przed przetworzeniem ich przez blockchain.

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty? Poradnik

Prześledźmy wszystko, co musisz wiedzieć i zrobić zanim zaczniesz inwestować.

N

Załóż konto na giełdzie kryptowalut

Cytaty o Bitcoinie

Aplikacje blockchain są obecne przede wszystkim w branży ochrony danych, IT i opiece zdrowotnej. Także w branży finansowej, która jest bardzo wrażliwa na bezpieczeństwo transferów pieniężnych. Aplikacje blockchain są też stosowane w sektorze publicznym i agendach rządowych zajmujących się na przykład emigracją, danymi wrażliwymi.

John Velissarios

Globalny ekspert Accenture odpowiedzialny za technologię Blockchain

Być może poszukujemy uniwersalnego modelu do zastosowania w różnych sektorach i branżach. Być może któraś z tych korporacji wykorzysta blockchain do usprawnienia swojej działalności, wewnętrznie. Tak jak w przypadku IoT. Trzeba zmienić narrację dla blockchainu. To nie tylko transakcje i rozproszone dane. To nie tylko bitcoin i kryptowaluty. To przyspieszenie decyzji, np. w łańcuchu dostaw może mieć to kolosalne znaczenie.

Rafał Wawrzyniak

Dyrektor Działu Eksploatacji Systemów Informatycznych w KDPW

Masz pytanie?

Czytamy wszystkie wiadomości, bez wyjątku. Tego samego formularza możesz używać również do zapytań biznesowych.